Роз’яснення споживачам щодо особливостей реалізації програми «Доступні ліки» стосовно профілактики та лікування інсультів
Зменшити кількість серцево-судинних захворювань, в тому числі інсультів, покликана програма Уряду «Доступні ліки», яка дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків. Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою.
Все що необхідно пацієнту з груп ризику – звернутись до свого сімейного лікаря для виписування рецепта на лікарські засоби, що включені до реєстру препаратів, що підлягають реімбурсації.
На сьогодні до реєстру включені лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, що містять діючі речовини Аміодарон, Амлодипін, Атенолол, Ацетилсаліцилова кислота, Бісопролол, Варфарин, Верапаміл, Гідрохлортіазид, Дигоксин, Еналаприл, Ізосорбіду динітрат, Карведілол, Клопідогрель, Лозартан, Метопролол, Нітрогліцерин, Ніфедипін, Симвастатин, Спіронолактон, Фуросемід.
З 1 квітня 2019 року рецепти за програмою виписуються в електронному вигляді, пацієнт отримує sms-повідомлення з номером рецепту та кодом підтвердження для отримання ліків, з яким звертається до будь-якої аптеки, яка бере участь у програмі «Доступні ліки» та має сигнальну наліпку при вході.
Для забезпечення доступності ліків для хворих цієї категорії, у період воєнного стану, Міністерством охорони здоров`я України прийнято деякі послаблення в правилах виписування та відпуску ліків за програмою. Так, у разі відсутності технічної можливості у лікаря виписування електронних рецептів на лікарські засоби, які підлягають реімбурсації, рецепти можуть виписуватися в паперовій формі. Крім того, якщо декларація з сімейним лікарем пацієнтом не укладена, рецепт може виписати будь-який лікар, який надає первинну медичну допомогу і до якого звернувся пацієнт. Також у разі наявності хронічного захворювання, наприклад гіпертонії, та/або необхідності продовження лікування за попередньо встановленим діагнозом та планом лікування, пацієнт може звернутись до лікаря будь-якими засобами електронних комунікацій і лікар має право виписати рецепт без проведення особистого прийому.