Перейти до вмісту
Skip to main content

ПАРАБУЛЬБАРНІ ІН’ЄКЦІЇ

Парабульбарні ін’єкції  – медична процедура, під час якої лікарський засіб вводиться в тканини, розташовані навколо очного яблука, називається парабульбарною ін’єкцією. Подібна назва пов’язана з місцем введення уколу, тобто поруч із “цибулиною” (від латинського слова “bulbus”). Цей термін можна застосувати до різних органів, що мають округлу форму, і зокрема, до очного яблука.

Застосовується парабульбарна ін’єкція в офтальмології для лікування різних захворювань. Метою цієї процедури є доставка лікарської речовини до задньої поверхні ока.

Переваги застосування парабульбарної ін’єкції

  • Безпека. Парабульбарна ін’єкція – відносно безпечна процедура, під час якої немає прямого контакту з оком, а отже, можливий високий ризик розвитку ускладнень також відсутній.
  • Швидкість. Парабульбарна методика введення препарату дає змогу йому швидко потрапити в очну тканину, що призводить до прискореного процесу лікування.
  • Тривалість. Завдяки парабульбарному введенню лікарського препарату, його дія зберігається протягом тривалого часу.
  • Зручність. Парабульбарна ін’єкція – це проста і швидка процедура, яку можна проводити в кабінеті офтальмолога.
  • Локалізація. Введення лікарського препарату проводиться безпосередньо в м’які тканини, розташовані навколо очного яблука, що дає змогу досягти місцевої дії ліків на конкретні ділянки ока, не зачіпаючи організм загалом.
  • Універсальність. Парабульбарну ін’єкцію можна використовувати для лікування різних запальних, дегенеративних та інших захворювань очей.

За яких захворювань рекомендований парабульбарний укол?

Парабульбарні ін’єкції виконуються з метою покращення обмінних процесів в тканинах, збільшення гостроти зору, усунення запальних процесів, нейтралізації очних крововиливів. У ряді випадків їх застосовують при інсуліновій недостатності.

У окремих випадках ін’єкції виконують людям, що страждають від аутоімунних захворювань з ураженням очей, наприклад, ревматоїдного артриту. Цей метод є ефективним, оскільки ряд наукових досліджень продемонстрував, що у порівнянні з підшкірним, внутрішньом’язовими та внутрішньовенним способом, завдяки парабульбарним ін’єкціям спостерігається більша концентрація препаратів у склоподібному тілі ока.

Дану процедуру використовують у поєднанні з іншими методами лікування. Рішення приймає лікар-офтальмолог на підставі діагнозу та індивідуальних особливостей пацієнта.