Skip to main content

Історична довідка

Міська клінічна лікарня № 27 була заснована відповідно до наказів Харківського ОлбЗдравВідділу № 944 від 22 грудня 1950 року та Харківського МіськЗдоровВідділу № 475 від 30 грудня 1950 року «Про реорганізацію клінік Харківського медичного інституту».

До складу клінічної лікарні тоді увійшли: 4-та радянська поліклініка, що функціонувала з 1919 року, разом з клініками кафедр госпітальної терапії та загальної хірургії медичного інституту, а також поліклініка № 2 (мікрорайон Журавлівка), паразитологічні відділення, що знаходилися на театральній площі, МедСанЧастини заводів ФЄД, ХАЗ, «Комунар».

Першим головним лікарем міської клінічної лікарні № 27 була Мізгер Віра Тихонівна, яка очолювала лікарню з 1950 року по грудень 1953 року. У 1950 році лікарня обслуговувала 140 тисяч населення Кагановського та Червонозаводського районів м. Харкова. Територіальні межі району обслуговування проходили від міського парку ім. Горького по правій стороні Сумської вулиці до Рибного ринку, Лопанській набережній, Соляниковського провулка; ліва межа – Ковальський провулок, Харківська набережна, Бєлгородська вулиця до Білгородського спуску.

На базі терапевтичного відділення лікарні працювала кафедра госпітальної терапії медичного інституту, керована на початку 50-х років професором Коган-Ясним В. М. Завідуючої першим терапевтичним відділенням була Жильцова Тамара Петрівна, друге терапевтичне відділення очолювала Байєр Дора Наумівна.

З 1954 по 1964 рік міською клінічною лікарнею №27 керував головний лікар Чипиженко Анатолій Григорович.

У цей період на місці старої будівлі по вул. Пушкінська, 32 було побудовано багатоповерховий будинок інституту «УкрМашСтанкінПроект», в якому два поверхи було надано для розміщення поліклінічного відділення лікарні.

У складі поліклініки було виділено 29 лікарських терапевтичних ділянок, а також відділення: хірургічне, терапевтичне, психоневрологічне, ларингологічний, офтальмологічне, стоматологічне, фізіотерапевтичне; кабінети: онкологічний, ендокринологічний, урологічний, підлітковий, рентгенівський, профпатології, кишкових інфекцій, лікувальної фізкультури, пастерівський, пункт нічний невідкладної допомоги.

У 1962 році на базі клінічної лікарні №27 було відкрито дві проблемні кардіологічні лабораторії для вивчення артеріальної гіпертонії, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця.

Завдяки творчій енергії  Л.Т.Малої одна з цих лабораторій в 1981 році була реорганізована в філію Київського науково-дослідного інституту кардіології, а в 1986 році – в єдиний в Україні науково-дослідний інститут терапії АМН України.

З 1964 по 1974 рік міську клінічну лікарню № 27 очолював Шевченко Михайло Федорович.

У 1968 році вперше в Україні було відкрито спеціалізоване відділення для лікування хворих на інфаркт міокарда з блоком інтенсивної терапії, а потім в Харкові вперше в Україні створена система поетапного лікування хворих на інфаркт міокарда.

З 1974 року по вересень 2009 року займав  посаду головного лікаря міської лікарні № 27 Тацький Олександр Михайлович.

З вересня 2009 року лікарню очолює головний лікар – Ломакіна Ольга Василівна – кандидат медичних наук, доцент кафедри внутрішньої медицини № 2, імунології та алергології  Харківського національного медичного університету, має вищу кваліфікаційну категорію з організації та управління охорони здоров’я, вищу категорію по спеціальності кардіологія, яка  пройшла  в нашій лікарні шлях від лікаря-інтерна, лікаря-кардіолога, заступника головного лікаря по медичній частині до головного лікаря.

Комунальне некомерційне підприємство «Міська клінічна лікарня № 27» Харківської міської ради – це сучасна багатопрофільна лікувальна установа, яка надає висококваліфіковану спеціалізовану (кардіологічного, терапевтичного та неврологічного профілів) медичну допомогу населенню м. Харкова.

В структурі лікувально-профілактичних закладів м. Харкова Комунальне некомерційне підприємство «Міська клінічна лікарня № 27» Харківської міської ради є провідним лікувальним закладом Київського району.

Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та консультативно- діагностичний центр являються одними з головних структурних підрозділів Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня № 27» Харківської міської ради.

Діяльність всіх структурних підрозділів Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня № 27» Харківської міської ради спрямована на   організацію доступної та якісної лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню, динамічного нагляду за станом здоров’я населення, пропаганду і стимулювання здорового способу життя, покращення епідеміологічного стану населення району, а також проведення організаційно-методичної роботи на етапі реформ охорони здоров᾿я  та ін.

Комунальне некомерційне підприємство «Міська клінічна лікарня № 27» Харківської міської ради  розташована за юридичною адресою – вул. Пушкінська,41, м. Харків,61002, обслуговує на 01.01.2019 року 41321 осіб Київського району, з них працездатного віку 28204 осіб.

Комунальне некомерційне підприємство «Міська клінічна лікарня № 27» Харківської міської ради здійснює діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджена наказом МОЗ України від 15.11.2018 №2099, реєстраційне досьє від 07.11.2018 №24/0711-М, акредитаційного сертифікату серії МЗ №001621 з 17 січня 2019 року по 17 січня 2022 року, перша категорія та Договору з НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій від 16.01.19 р. за №0000-2ХММ-М000.

На виконання рішення 19 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 18 квітня 2018 року №1072/18 Комунальне некомерційне підприємство «Міська клінічна лікарня № 27» Харківської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 02003729) створена шляхом перетворення Комунального закладу охорони здоров’я «Харківська міська клінічна лікарня №27» продовжило діяльність в межах видів діяльності порядку визначеному Статутом Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня № 27» Харківської міської ради, затвердженого заступником директора.

Департаменту – начальника Управління комунального майна та приватизації від 09 липня 2018 року.

В Центрі первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та консультативно-діагностичний центрі забезпечено прийом хворих з 19 лікарських спеціалізацій. Щорічно наш заклад відвідують  150 – 160  тис. пацієнтів.

Для надання екстреної медичної допомоги в невідкладних та екстремальних ситуаціях організовані чергування медичного персоналу в вечірній час та вихідні і святкові дні, для чого є в наявності повний перелік медикаментів, які застосовуються при невідкладних станах згідно наказу МОЗ України №34 від 15.01.2014 р. «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації екстреної медичної допомоги».

Всього на 01.01.2019 р. в лікарні  працює   114 фізичних осіб, з них питому вагу складають: лікарі  – 35,0% (40 чол.); середні медичні працівники – 35,0% (40 чол.); молодші медичні працівники – 9,2% (22 чол.) та ін. обслуговуючий персонал – 10,5% (12 чол.).

В лікарні – якісний склад медичних працівників, з числа лікарів вищу кваліфікаційну категорію мають – 43,0%, першу категорію – 17,0%, другу категорію – 13,0%; з числа середніх медичних працівників вищу категорію мають 43,0%, першу категорію – 10,0%, другу категорію – 10,0%.

Викреслилась тенденція до покращення професійного рівня лікарів, про що свідчить зростання питомої ваги атестованих переважно за рахунок збільшення кількості осіб з вищою та першою атестаційними категоріями. Рівень атестації лікарів складає 73,0%  та серед середнього медперсоналу 62,0%, що на рівні середньоміських показників.

На базі лікарні працює кафедри внутрішньої медицини № 2, клінічної імунології  та алергології  Харківського національного  медичного університету та її співробітники планово щотижня  згідно з графіком проводять в амбулаторіях №1,№2 центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги консультативний прийом.

При наявності показань в плановому або ургентному порядку лікарями спеціалістами пацієнти направляються на стаціонарне лікування в відповідне по профілю відділення лікарня.

В нашому закладі  Ви зустрінете лікарів професіоналів, які вміють створити добрі та поважні взаємовідносини з пацієнтами, зрозуміють їх проблеми та своєю уважністю і турботою сприяють успішному відновленню здоров’я кожного пацієнта.

В Комунальному некомерційному підприємстві «Міська клінічна лікарня № 27» Харківської міської ради забезпечена комп’ютеризація, обрана МІС і підключена до електронної системи охорони здоров’я, отримані електронні цифрові підписи усіма лікарями –терапевтами центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги згідно наказу МОЗ №148 від 26.01.2018 року.  

Наведено матеріально-технічне забезпечення центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги у відповідність до Табеля технічного оснащення. У квітні 2018 року забезпечені технічні потреби для впровадження медичної реформи персональними комп’ютерами для кожного лікаря з підключенням до локальної мережі з забезпеченістю на 100%.

З січня 2018 року по теперішній час в Комунальному некомерційному підприємстві «Міська клінічна лікарня №27» Харківської міської ради впроваджена електронна медична система MedcardPlus, створена автоматизована база пацієнтів поліклініки.

У реєстратурі проводиться:

  • попередній і потрібний запис хворих на прийом до лікаря як при зверненні по телефону, так і через сайт лікарні: https://27lik.city.kh.ua.

У зв’язку з впровадженням електронної реєстратури попередній запис пацієнтів на лікарські прийоми обов’язковий. Такий підхід впорядковує роботу лікарів з пацієнтами, сприяє економії часу, ліквідує черги.

Реєстрація в електронній реєстратурі через сайт поліклініки з наступним підтвердженням (при наявності паспорта, ідентифікаційного коду, їх копій) забезпечує пацієнтам пріоритетне прикріплення до вибраного лікаря-терапевта.

Наші принципи:

  • Атмосфера доброзичливості та уваги до пацієнтів;
  • Планування зручних за часом візитів до лікаря – змінний графік роботи лікарів;
  • Дотримання етичних норм;
  • Об’єктивність рекомендацій;
  • Дотримання конфіденціальності;
  • Відповідність методів лікування міжнародним стандартам.

У нашому закладі створена внутрішня система контролю надання медичної допомоги. Ми надаємо медичну допомогу, грунтуючись виключно в рамках діючих стандартів, використовуючи локальні клінічні протоколи і локальний формуляр лікарських засобів.

Весь колектив лікарні в процесі лікування взаємодіє як єдиний організм, що забезпечує якість обслуговування, майстерність використання методик і технологій. У колективі культивується принцип спадкоємності в лікуванні пацієнта, активну участь кожного співробітника, заохочення особистих ініціатив, постійна зацікавленість у професійному розвитку кожного.

Турбота про здоров’я пацієнта, відповідальність за виконану роботу, лояльна цінова політика, прагнення допомогти кожному – все це виражено в нашому девізі:

«Ми дбаємо про найцінніше!»

Перейти до вмісту