Інфекційний кабінет
Одним із структурних підрозділів консультативно-діагностичного центру КНП «Міська клінічна лікарня №27» ХМР є кабінет інфекційних захворювань, який розташований на 1-му поверсі, кабінет №9.
ЛІКАР І МЕДИЧНА СЕСТРА ІНФЕКЦІЙНОГО КАБІНЕТУ:
Лікар-інфекціоніст вищої категорії Кривонос Жанна Анатоліївна, стаж роботи понад 20 років. Амбулаторний прийом проводиться по 6-ти денному змінному робочому графіку.
Медична сестра вищої категорії інфекційного кабінету – Кас’яненко Зинаїда Миколаївна, стаж роботи понад 20 років.
Попередній і потрібний запис хворих на прийом до лікаря здійснюється як при зверненні в реєстратуру по телефону, так і через сайт лікарні: https://27lik.city.kh.ua.
Інфекціоніст – це лікар, який займається профілактикою, діагностикою та терапією заразних для оточуючих хвороб і захворювань, викликаних патогенними мікроорганізмами. Виняток становлять туберкульоз і венеричні захворювання, що передаються, переважно, статевим шляхом, які лікують фтизіатри та венерологи відповідно.
Напрям діяльності:
Лікар – інфекціоніст, спеціалізується на діагностиці та терапії інфекційних вірусних захворювань.
- Лікування пацієнтів із захворюваннями, що передаються повітряно-крапельним шляхом: кір, краснуха, вітряна віспа, скарлатина, епід. паротит.
- Рекомендації, що до імунізації та визначення напруженості імунітету до імунокерованих інфекцій;
- Діагностика та лікування пацієнтів з кишковими інфекціями: харчова токсикоінфекція, сальмонельоз, дизентерія та ін.
- Лікування та ведення пацієнтів з бореліоз (хвороба Лайма), герпесвирусной інфекцією (вірус Епштейн-Барра, Цитомегаловирус і ін.).
- Консультативна допомога пацієнтам, які перебували в зоні підвищеного епідемічного ризику (наприклад, виїзд в Азію, Індію, Африку і т.п.). Це дозволяє виявити інфекцію на ранній стадії, запобігти її розвитку і поширення.
- Консультативна допомога, призначення та проведення профілактичних заходів пацієнтам, які перебували в осередку інфекції.
- Динамічне спостереження за реконвалесцентами гострих вірусних гепатитів, які перебували на лікуванні в ОКІБ;
- Динамічне спостереження і амбулаторне лікування хворих на хронічні гепатити і цирозу печінки вірусної етіології;
- Первинна діагностика вірусних гепатитів;
- Консультативний прийом хворих з патологією гепатобіліарної системи різної етіології;
- Створення і ведення єдиного реєстру хворих з хронічними вірусними гепатитами;
- Реалізація програми з використання лікарських препаратів для лікування вірусних гепатитів В і С, закуплених за кошти Державного бюджету України.
Коли йти на прийом до інфекціоніста?
Сьогодні для того, щоб відвідати кабінет інфекціоніста, існує безліч причин. Так, наприклад, в ході постійних досліджень було виявлено, що основу практично всіх існуючих захворювань складають інфекційні агенти. З огляду на це, прояв симптомів, які ми перерахуємо нижче, вказують на те, що запис на прийом до інфекціоніста відкладати не варто. Зокрема до симптомів, які вимагають уваги, відносяться:
- виражені головні болі;
- порушення сну (безсоння, сонливість);
- гнійні освіти, з’являються в області слизових;
- хронічна втома, швидко наступаюча втомлюваність;
- ломота в м’язах, суглобах;
- висип різної специфіки;
- збільшення лімфовузлів;
- почервоніння шкіри, припухлість, можливо – в комплексі з сверблячкою;
- порушення функцій шлунково-кишкового тракту (діарея, закрепи, нудота і блювота).
Профілактика інфекційних хвороб:
- Слід своєчасно проводити імунопрофілактику, тобто робити профілактичні щеплення.
- Потрібно намагатися постійно підвищувати опірність організму до різних вірусів і інфекцій шляхом зміцнення імунної системи.
- Потрібно ретельно мити руки після походів на вулицю, не є немиті овочі та фрукти, а також намагатися купувати тільки якісні продукти.
- Слід обмежити контакт з хворими на інфекційні захворювання, особливо під час епідемій, намагаючись носити марлеву пов’язку і уникати місць великого скупчення людей.